… co dalej?

Mamy już załatwiony MIG, BIK i KRD. Co teraz?
Jeśli chcecie, po prostu ‚posprzątać’ historię, bez konkretnego celu – to tyle. Jeśli chcecie wziąć jakąś małą pożyczkę, czy raty, to też w zasadzie już nic nie zostało. Jest jedno ‚ale’. Jeśli chcecie wziąć kredyt, czy pożyczkę w banku, w którym mieliście zadłużenie – raczej marna szansa na to. Banki z tej samej grupy – szansa rośnie.

A co jeśli chcecie wziąć ‚duży kredyt’?
Pierwsza, podstawowa zasada – nie kłamcie we wnioskach, żeby poprawić zdolność kredytową. Banki mają dużo sposobów na weryfikację Waszych danych. Ta abstrakcja polega na tym, że banki potrafią weryfikować nawet przez Facebook, Naszą Klasę czy Linked-In. Nie. Nie żartuję.

Powiem Wam sytuację człowieka, który chciał wziąć kredyt na mieszkanie. Miał słaby dochód, więc zeznał, że w gospodarstwie domowym są dwie osoby: on i żona. Dzieci brak. Bank dokonując weryfikacji – sprawdził jego profil na Facebooku. Okazało się, że miał dwójkę dzieci (zdjęcia, posty etc.). Bez dzieci pan miał zdolność wystarczającą do kredytu. Jednak po odliczeniu dwójki dzieci – nie miał nawet połowy tej kwoty.

Jeszcze powiem Wam inną sytuację, która trochę zakrawa na absurd, ale jest jak najbardziej prawdziwa. Kobieta. Samotna. Chciała wziąć kredyt pod zastaw hipoteki na sporą kwotę. Bank dokonał jej weryfikacji m.in. przez Twitter. A tam, na co którymś zdjęciu była z dzieckiem. Oczywiście we wniosku napisała dzieci: 0. Długo trwała jej batalia z bankiem. Wiecie, co jest najlepsze? Ona na prawdę nie miała dzieci. To było dziecko jej siostry. Musiała pisać oświadczenie, i dostarczyć odpis aktu urodzenia dziecka, który potwierdzał dane rodziców…

Pamiętajcie, że odmowa udzielenia kredytu – blokuje Wam możliwość złożenia kolejnego wniosku w tym samym banku przez pół roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: